HelenaTS
HelenaTS
stronę odwiedzono:

Transport Morski
01 Główną częścią działalności naszej firmy są profesjonalne usługi z zakresu przewozu różnego rodzaju ładunków. Oferowany przez nas transport morski obejmuje przewóz towarów z siedziby nadawcy, aż do rąk własnych adresata.

Jedną z form działalności naszego przedsiębiorstwa jest organizowanie transportu morskiego zgłaszającym się do nas klientom. Zapewniamy także kompletną obsługę logistyczną przedsięwzięcia. Zajmujemy się formalnościami celnymi, terminalowymi i portowymi. Dzięki doświadczeniu, jakie zdobywaliśmy przez lata, wypracowaliśmy system najlepiej odpowiadający potrzebom klientów - „door-to-door”.

Jest to przewóz konkretnych ładunków, począwszy od odbioru towaru z siedziby klienta, poprzez przewóz do portu, podróż, aż po dostarczenie ich pod drzwi adresata. Dzięki takiej metodzie, nasze zlecenia realizowane są sprawnie, w oparciu o wcześniejsze ustalenia w postaci dokładnego planu przewozu.

Transport morski jest jednym z najpopularniejszych sposobów, przewozu towarów. Chociaż nie należy do najszybszych, to jego zaletą jest niska cena. Wielu inwestorów decyduje się na ten rodzaj eksportu, ponieważ statki są bardzo pojemne i jednorazowo mogą pomieścić dużo towarów. Dzięki temu przewóz towarów jest bardzo często wykorzystywany do handlu na dużą skale.

W przypadku tego typu spedycji, główne porty, w których wysyłamy i odbieramy importowane oraz eksportowane towary, znajdują się w Gdańsku oraz Gdyni.

Zakres oferowanych przez naszą firmę usług transportu morskiego obejmuje między innymi:

  • odpowiedni dobór środków transportu na każdym etapie; ustalenie dokładnego planu ewentualnych przeładunków w celu sprawnej realizacji usługi,
  • pełne ubezpieczenie przewożonego towaru,
  • prowadzenie dokumentacji transportowej i umożliwienie śledzenia przesyłki podczas drogi,
  • reprezentacja klienta podczas załatwiania formalności dotyczących m.in. odprawy celnej,
  • przekazanie danego ładunku do rąk własnych odbiorcy,
  • i inne.

Rodzaje transportu morskiegoZależnie od przewożonego ładunku, międzykontynentalny transport morski może przyjąć wiele form. Wykorzystywane są różne rodzaje statków, których właściwości pozwalają przewozić towary danego typu lub pomieścić w ładowni dużą liczbę przesyłek.

W przypadku przewozu obszernych ładunków, najpopularniejsze są kontenerowce. Jak sama nazwa wskazuje, przewożone przedmioty pakuje się do kontenerów. Są one bardzo pojemne, a ich kształt znacznie ułatwia ładowanie.

Jeśli transport morski dotyczy produktów, które nie są dodatkowo pakowane, wykorzystuje się statki zwane masowcami. Ich ładownie wypełnia się niezapakowanymi przedmiotami. Ta metoda pakowania sprawia, ze okręt jest w stanie przewieźć jeszcze większy ładunek.

Drobnicowce są przeznaczone dla drobnych, pojedynczych towarów pakowanych np. w beczki lub skrzynie. Płynne substancje chemiczne są umieszczane w tankowcach. Gazowce są wykorzystywane do przewozu ładunków lotnych.

02

Ciekawostki na temat transportu morskiego i spedycji


  • Posiadamy własne zestawy ciężarowe przystosowane do przewozów kontenerów.
  • Organizujemy transport morski i lotniczy oraz spedycję morską poprzez naszych wykwalifikowanych spedytorów.
  • Usługi logistyczne i spedycyjne wspomaga  nasza agencja celna, otwarta w 2000 roku. Oferujemy odprawy : eksportowe, tranzytowe, importowe oraz  importowe w procedurach uproszczonych i fiskalnych .