HelenaTS
HelenaTS
stronę odwiedzono:

Transport kontenerów

transport kontenerow Jednymi z najpraktyczniejszych sposobów na przewóz dowolnych ładunków o dużych gabarytach bądź ilościach są kontenery. Są one przystosowane do każdego rodzaju transportu, zarówno morskiego, lądowego, jak i lotniczego. Aktualnie niemal w każdym porcie dostępny jest nowoczesny sprzęt do przenoszenia tego rodzaju ładunków. Dlatego też jest to najczęściej wybierany sposób przewozu dowolnych towarów.

Transport kontenerów odbywa się zawsze według podobnych procedur, przypisanych poszczególnym środkom spedycyjnym. W przypadku samochodów ciężarowych zasobniki te montuje się na specjalnych naczepach lub platformach, a następnie zabezpiecza solidnymi klamrami.

Statki towarowe natomiast wyposażone są w specjalne prowadnice, przy pomocy których w łatwy sposób przewozić można znaczną liczbę kontenerów, ułożonych w kilku poziomach, zależnie od powierzchni statku. Podobnie jest w przypadku samolotów.

Transport kontenera pociągiem natomiast odbywa się najczęściej przystosowanymi do tego wagonami lub na specjalnych platformach. Gotowy ładunek zabezpieczany jest dodatkowo przy pomocy twist-locków.

Decydując się na tego typu transport należy wziąć pod uwagę obowiązujące przepisy. Określają one dokładnie procedury i obostrzenia dotyczące załadunku i przewozu. Dlatego też warto zaufać naszej firmie, która specjalizując się w usługach branży TSL, organizuje spedycję według aktualnie obowiązującego prawa.

Ciekawostki na temat transportu kontenerowego