HelenaTS
HelenaTS
stronę odwiedzono:

Transport lotniczy
transport lotniczy Towary w transporcie lotniczym. W rozwoju transportu lotniczego wiele wskazywało, że ta usługa rozwinie się raczej w kierunku przewozu pasażerów, nie wchodząc zupełnie w przewozy towarów, jednak rzeczywistość zweryfikowała te wyobrażenia i dziś usługi typu cargo stanowią bardzo poważną część usług transportu lotniczego.

Główną zaletą tego środka przenoszenia kontenerów (lub też innych pojemników transportowych) jest szybkość i czas. Transport kolejowy nie dociera wszędzie, podobnie jak usługa morski transport, transport lądowy bywa długotrwały i - zwłaszcza w przypadku większych partii towarowych - kłopotliwy, więc transport lotniczy doskonale wpisuje się w lukę i wypełnia wiele potrzeb transportowych na świecie.

Transport lotniczy pełni strategiczną funkcję zwłaszcza w przewozach dóbr szczególnie cennych, jak ważne i rzadkie półprodukty dla przemysłu, czy towary które muszą być dostarczone błyskawicznie w dowolne praktycznie miejsce świata.

Ta forma przewożenia towarów jest, być może nawet bardziej niż transport kolejowy czy lądowy, obwarowana przepisami i obostrzeniami, co nie dziwi, biorąc pod uwagę wrażliwość transportu lotniczego. W związku z tymi przepisami warto wziąć pod uwagę skorzystanie z usług profesjonalnego pośrednika przy tego rodzaju transporcie. Taką firmą jest również Helena Transport Spedycja , która specjalizuje się w wielu gałęziach branży TSL, jak również w usłudze transport kontenerów o czy wspominano.

Helena współpracuje z renomowanymi, prywatnymi przewoźnikami lotniczymi, którzy gwarantują szybkie i bezproblemowe dostarczenie wskazanego towaru na miejsce przeznaczenia. Wszystkie zalety transportu lotniczego wymienione w pierwszej części artykułu zdecydowania równoważą wyższy koszt tych usług w porównaniu z tradycyjniejszymi środkami przenoszenia, także transport kontenera tą drogą staje się usługą coraz popularniejszą, uzupełniająca główny strumień przewozu kontenerów w portach morskich Gdańska i Gdyni.