HelenaTS
HelenaTS
stronę odwiedzono:

Usługi transportowe
Firma Helena TS to przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w kompleksowych przewozach i logistyce różnego rodzaju towarów. Jest to przede wszystkim profesjonalna spedycja morska, lądowa oraz lotnicza w relacji door-to-door.

Jako licencjonowana agencja celna załatwiamy wszystkie formalności związane z przewozami międzynarodowymi zarówno statkiem, samochodem, pociągiem, jak i samolotem.

Wachlarz usług obejmuje obsługę ładunków drobnicowych - w tym drobnicy zjednostkowanej: kontenerów, ładunków masowych, a także chłodniczych.

Kanały spedycyjne obsługiwane przez Helena TS obejmują transport:

  • morski (seafracht) – dotyczy wszystkich portów świata, opiera się na ładunkach eksportowanych oraz importowanych przez porty morskie Trójmiasta (między innymi Port Gdańsk oraz Port Gdynia),
  • lądowy (land) – obejmuje transport kontenera na obszarze krajowym i międzynarodowym,
  • lotniczy (airfreight) – we własnym zakresie załatwiamy formalności dotyczące odprawy celnej,
  • kolejowy (rail) – służy przede wszystkim do przewozów lądowych większych ilości ładunków.

Dodatkowo firma oferuje konsultacje transportowe (consulting), szereg działań z zakresu usług portowych (port services), usługi celne (customs clearance). Podczas naszych prac zapewniamy odpowiednie zabezpieczenie przewożonych towarów.


Transport morski

Jedną z głównych usług świadczonych przez naszą firmę jest transport i spedycja morska. Obejmuje ona różnego rodzaju ładunki przewożone przy pomocy kontenerów. Na każdym etapie realizacji reprezentujemy klienta, załatwiając wszystkie formalności dotyczące między innymi rezerwacji, jak również odprawy celnej.

Ustabilizowane relacje biznesowe z wieloma armatorami i firmami agencyjnymi pozwalają firmie Helena TS sprawnie budować import oraz eksport towarów droga morską do i ze wszystkich portów świata. Za pośrednictwem przedsiębiorstwa możliwa jest kompleksowa obsługa transportu morskiego towarów drobnicowych (FCL oraz LCL) oraz transport kontenerów "door-to-door".


Usługi w tym zakresie:

całościowa obsługa eksportowa,

reprezentowanie zleceniodawcy w relacjach z armatorem, natychmiastowe rezerwacje slotów na kontenerowcach i statkach innego typu,

całościową obsługę towarów w imporcie,

dostawę przesyłki miejsce wyznaczone przez Klienta

obsługa wszystkich formalności koniecznych do zwolnienia przesyłki z terenu portu morskiego,

piecza nad terminowym i poprawnym obiegiem dokumentów wysyłkowych oraz certyfikatów w zakresie ubezpieczeń w przypadku akredytywy,

doradztwo ubezpieczeniowe, a także handlowe.


Transport kontenera, lądowy i kolejowy

W dyspozycji firmy znajdują się zestawy kontenerowe z zainstalowanymi systemami śledzenia satelitarnego GPS, które pozwalają na transport kontenerów wszystkich typów. Uzupełnieniem oferty jest współpraca z renomowanymi firmami przewozowymi, co ugruntowuje silną pozycję Heleny TS, jako przewoźnika drogowego. Dzięki temu możemy zapewnić elastyczne warunki współpracy i sprawną realizację zamówień.

Błyskawicznie rozwijający się w Polsce rynek transportu za pośrednictwem kolei sprawił, iż Helena TS podpisała umowy z przewoźnikami kolejowymi, aby móc realizować kompleksowy zakres usług na rzecz Klientów tak w eksporcie, jak w imporcie. Spedycja pociągiem pozwala na przewóz większych ilości towarów w tym samym czasie. Dlatego też rozwiązanie to polecane jest w przypadku znacznych zamówień.

Helena TS świadczy usługi przewozu kontenerów:

na liniach krajowych międzynarodowych,

na liniach krajowych (także ciężkich ładunków),

całopociągowe dla transportu w większych ilościach.


Transport lotniczy

Firma świadczy usługi związane z przewozem towaru transportem lotniczym.
Agencja celna - odprawy celne

Agencja celna Jesteśmy jedną z najprężniejszych agencji celnych obsługujących transport morski w portach Gdyni i Gdańska we wszystkich procedurach. Doświadczenia zbierane od 2000 roku (pozwolenie Głównego Urzędu ceł nr 944 ), profesjonalni agenci celni oraz renoma w branży pozwalają realizować transport morski oraz transport kontenera w najwyższym standardzie.

Od trzeciego kwartału 2007 roku, dla importu, eksportu oraz tranzytu, realizuje odprawy celne w procedurze uproszczonej z Oddziałów Celnych w BCT - Bałtyckim Terminalu Kontenerowym, GCT - Gdynia Container Terminal, zaś od 04.2008 także z Gdańska, z DCT - Deepwater Conatiner Terminal. Rok 2009 to początek obsługi towarów z gdańskiego GTK - Gdańskiego Terminalu Kontenerowego.

W ostatnim czasie do wachlarza usług włączono procedurę odpraw fiskalnych.

Oferujemy możliwość udostępniania kontrahentom zabezpieczenia długu celnego w procedurze dopuszczenia do obrotu oraz w procedurze tranzytu .


Magazynowanie

Oferujemy bardzo dobre, korzystne dla naszych klientów ceny, elastyczne warunki magazynowania oraz konsolidacje , konfekcjonowanie , paletyzowanie, przepakowywanie. Proponujemy długoterminowe i krótko składowanie towarów na terenie magazynów o wysokim standardzie.


Ubezpieczenia transportu ładunków ( morski, lądowy etc.)Helena TS oferuje ubezpieczenia ładunków w renomowanych firmach ubezpieczeniowych :

Instytutowe Klauzule Ładunkowe (C),

Instytutowe Klauzule Ładunkowe (B),

Instytutowe Klauzule Ładunkowe (A),

a także:

Poradnictwo handlowe oraz spedycyjno-celne.